„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINY i IMIENINKI MIŚKÓW
 

zdjęcia

 

KRAINA WIECZNEGO LODU - ANTARKTYDA
luty 2018

Odwiedził nas Dziadek Nikodema z gr. "Kangurki", który osobiście uczestniczył w wyprawie do  „ krainy wiecznego lodu”- Antarktydy. Dzięki jego ciekawym opowieściom oraz przedstawionej prezentacji poznaliśmy zwierzęta, które zamieszkują Antarktydę- pingwiny, słonie morskie, foki, kormorany. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć prawdziwego pingwina ! To było niezapomniane przeżycie dla naszych dzieci. Serdecznie dziękujemy Dziadkowi Nikodema za poświęcony czas i dostarczenie nam wielu ciekawych wrażeń.

zdjęcia

 

TYDZIEŃ WIERSZY JANA BRZECHWY
styczeń 2018

Tematem przewodnim ubiegłego tygodnia naszych zajęć były wiersze Jana Brzechwy. Z tej okazji w sali w kąciku czytelniczym zaszła wielka zmiana - znalazło się tam wiele książek poety. Przedszkolakom najbardziej spodobał się wiersz "Kaczka- Dziwaczka", ale chętnie i z dużym zainteresowaniem słuchały wszystkich utworów autora. Wiele z nich ilustrowały, nauczyły się również na pamięć wierszyka "Samochwała". W tym tygodniu Miśki odwiedziła też Mama Zuzi, Mama Gabrysi oraz Mama Zosi, które czytały dzieciom wiele wierszy. Chętne osoby mogły także wziąć udział w konkursie plastycznym " Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy" zorganizowanym przez Ciocię . Z niewielką pomocą Rodziców Miśki wykonały przepiękne prace, których wystawa jest teraz ozdobą naszego przedszkolnego korytarza. Na koniec tygodnia podsumowaliśmy naszą wiedzę o wierszach poety poprzez quiz "Zgaduj- zgadula":) Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Ciocie z przedszkola do Jury, które rozstrzygnęło konkurs plastyczny i wyróżniło wiele prac. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały dyplom i upominek :)

zdjęcia

 

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
styczeń 2018

18 stycznia przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka - naszego patrona :) Dzieci w tym dniu śpiewały piosenki i tańczyły przy Kubusiowej muzyce ,układały Kubusiowe rytmy matematyczne, czytaliśmy wspólnie książeczki o bohaterach Stumilowego Lasu, a także kolorowaliśmy Puchatka. Na koniec rozwiązywaliśmy Kubusiowe zagadki, za co w nagrodę otrzymaliśmy order Kubusia :) W naszej sali powstał Kubusiowy Kącik, który sami zorganizowaliśmy :)

zdjęcia

 

WIGILIA
grudzień 2017

Dnia 20 grudnia w całym przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci po Świątecznym przedstawieniu odświętnie ubrane zasiadły do wigilijnego obiadu, śpiewały kolędy oraz otrzymały długo wyczekiwane prezenty od Gwiazdora. Pięknie przystrojony stół, tradycyjne potrawy, kolorowe choinki i świąteczne dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.

zdjęcia

 

SPOTKANIE WIGILIJNE Z RODZICAMI
grudzień 2017

"Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia."

W poniedziałek 11 grudnia w przedszkolu zapanował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem odbyło się wigilijne spotkanie, które zgromadziło dzieci i ich rodziców. Po przedstawieniu części artystycznej dzieci wraz z ciocią złożyły rodzicom życzenia, następnie wszyscy razem usiedliśmy do stołu i wspólnie ozdobiliśmy dekoracje choinkowe wykonane z masy solnej.

zdjęcia

 

ZIMOWE BAŁWANKI MIŚKI
grudzień 2017

Za oknami widać już zimę i śnieg, dlatego w naszej sali zamieszkały sympatyczne bałwanki ze skarpetek :) Takie kolorowe pluszaki Miśki stworzyły z niewielką pomocą swoich cioci. Trzeba przyznać, że każdy bałwanek był inny, a dzieci są bardzo dumne z tego, że samodzielnie mogły przyozdobić swoją salę.

zdjęcia

 

SKRĘCAMY KARMIKI
grudzień 2017

W piątek odwiedził nas dziadek Elki Nakonecznej, z grupy Kangurków, który jest stolarzem. Pan Andrzejczak zapoznał przedszkolaków ze swoją pracą oraz narzędziami używanymi w stolarni. Przygotował także  dla nas małe warsztaty stolarskie podczas, których dzieci wykonały drewniane łódki. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla naszych milusińskich. Jednak największą niespodzianką było wspólne skręcanie karmnika. Dzieci w praktyczny sposób mogły spróbować prac stolarskich. Wizyta stolarza i niespodzianki sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie w życie przedszkola oraz niezapomniane przeżycia!

zdjęcia

 

CZEKAMY NA MIKOŁAJA
grudzień 2017

Grudzień to miesiąc wielu wyjątkowych dni. Jednym z nich są Mikołajki.
W naszej grupie tydzień ten został też poświęcony pracy na poczcie. Miśki wiedzą już, co trzeba zrobić, aby wysłać list lub paczkę. Przedszkolaki same napisały list do Świętego Mikołaja, spakowały w kopertę i wrzuciły do naszej skrzynki. Listy te trafiły do odpowiednich rąk :) Po kilku dniach odwiedził nas sam Święty Mikołaj z workiem prezentów. Jeszcze raz bardzo dziękujemy. 

zdjęcia

 

ZIMOWE PRZETWORY
grudzień 2017

W minionym tygodniu Miśki rozmawiały o przygotowaniach do zimy i zimowych zapasach. Na zakończenie tygodnia ciocie przygotowały dla nas prawdziwą ucztę – degustację prawdziwych zimowych przetworów. Mieliśmy okazję poznać zapach i smak ogórków konserwowych, soku z jabłek, z wiśni i z truskawek, a także konfitury z porzeczek, wiśni, truskawek oraz agrest. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną „Zimowe zapasy” za pomocą owocowych stempli.

zdjęcia

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2017

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole w dniu 28.11.2017r.  Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem. Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poprzez prezentację multimedialną poznały historię święta oraz misiowych bohaterów z bajek. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Bawiliśmy się naszymi Miśkami z chustą animacyjną, rozwiązywaliśmy misiowe zagadki, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych przy piosenkach o misiach. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

zdjęcia

 

DZIEŃ KREDKI
listopad 2017

Każdy z nas zaczynał kiedyś swoją pierwszą przygodę z kredką, która doczekała się także swojego święta. Miśki Dzień Kredki obchodziły w naszym przedszkolu 22 listopada.  Tego dnia działania dzieci skierowane były na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Obserwowaliśmy również jak pod wpływem ciepła suszarki topią się kredki i tworzą piękny obraz. Każdy otrzymał pamiątkową czapkę i medal.

zdjęcia

 

JAK BEZPIECZNIE SIĘ PORUSZAĆ
listopad 2017

Miśki ubrane w odblaskowe kamizelki, uczyły się bezpiecznie poruszać w ruchu ulicznym oraz prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych.

zdjęcia

 

KOLOROWY EKSPERYMENT
listopad 2017

Dzieci z grupy Miśków w ostatnim tygodniu października doskonaliły umiejętności związane z rozpoznawaniem i nazywaniem symboli pogodowych. Codziennie uzupełniali swój kalendarz pogodowy, a także brały udział w zabawach i czynnościach związanych z pogodą. Miśki wspólnie z ciocią przeprowadziły eksperyment, podczas którego na naszym talerzu powstała kolorowa tęcza.

zdjęcia

 

TRADYCJA I PATRIOTYZM
październik 2017

Tradycję i patriotyzm najlepiej zaszczepiać już od najmłodszych lat. Dzieci
z grupy Miśki zapaliły znicze przy pobliskim  pomniku Powstańców Wielkopolskich z Gostynia i okolicy, oddając im w ten sposób hołd i szacunek.

zdjęcia

 

GŁOŚNE CZYTANIE
październik 2017

Czytanie książek buduje poczucie własnej wartości, stymuluje rozwój emocjonalny oraz rozwija wyobraźnię dzieci. „Miśki” zaprosiły Panią Aldonę Grześkowiak-Węglarz - naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych na głośne czytanie. Dzieci chętnie wysłuchały bajki czytanej przez zaproszonego gościa i odpowiadały na stawiane pytania. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych emocji.

zdjęcia

 

"JESIENNE DRZEWO"
październik 2017

Jesień już na dobre zagościła za oknami, dlatego  na kolejnych zajęciach plastycznych tworzyliśmy pracę pod tytułem "Jesienne drzewo". Na początku za pomocą wacików kosmetycznych stworzyliśmy kształt korony drzewa. Ważne w tej pracy było dla nas uchwycenie "jesiennego kolorytu" drzew, co staraliśmy się przedstawić malując farbami waciki. Tak pracochłonna praca była dla nas prawdziwym wyzwaniem, które wykonaliśmy z przyjemnością :)

zdjęcia

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE
październik 2017

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy piękne jeżyki, które wprowadziły jesienną aurę, dekorując naszą szatnię :)

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2017

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka . Nasze „Miśki” świętowały ten dzień 29 września . Z racji święta wszyscy chłopcy byli wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopczyk otrzymał słodki upominek. Ten dzień upłynął nam wesoło na tańcach, śpiewie i zabawach.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

zdjęcia

 

 Archiwum