BALONOWE EKSPERYMENTY
luty 2017r.

Przy okazji karnawału Hefalumpki wykonały kilka eksperymentów z balonami. Magicznym sposobem posprzątaliśmy porozrzucane papierki, sprawiliśmy, by balon sam się napompował oraz przekłuliśmy balon, a on nie pękł! Balonowe eksperymenty dostarczyły nam dużo zabawy i radości!

BALONOWE EKSPERYMENTY
luty 2017r.

ZIMOWY KRAJOBRAZ
styczeń 2018r.

W styczniu, przez kilka dni, mogliśmy cieszyć się padającym śniegiem za oknami. "Hefalumpki" uwieczniły zimową scenerię malując ją paluszkami. Taki rodzaj aktywności przyniósł nam wiele uśmiechu, a powstałe prace były przepiękne.

WIGILINY OBIAD
grudzień 2017r.

Po Świątecznym przedstawieniu, które odbyło się w auli Szkoły Muzycznej, wróciliśmy do swojej sali, gdzie czekał na nas pyszny wigilijny obiad. Składał się on z tradycyjnych potraw świątecznych. Gdy zjedliśmy obiad, poczęstowaliśmy się świątecznymi smakołykami i doczekaliśmy się upragnionych świątecznych prezentów, które wywołały uśmiechy na twarzach dzieci.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie najbliższych. Z tej okazji dzieci z grupy "Hefalumpki" zaprosiły rodziców, na świąteczny występ, by wspólnie wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci zaprezentowały wiersz oraz zimowo- świąteczne piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wraz z rodzicami ozdobiły świąteczną choinkę. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy.

CHOINKOWE OZDOBY
grudzień 2017r.

Przed Świętami Bożego Narodzenia w każdym domu pojawia się piękna, zielona choinka. A jak wiadomo, na choince muszą się znaleźć łańcuchy, lampki i bombki. "Hefalumpki" wykonały własne bombki z masy solnej.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
grudzień 2017r.

W tym miesiącu, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszym gościem był tata Franka. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i przeczytana bajkę!

ANDRZEJKI
listopad 2017r.

Po wspólnej zabawie andrzejkowej w dużej sali, wróciliśmy do swojej sali, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek oraz andrzejkowe wróżby. Układaliśmy buty, przekuwaliśmy serce, czy losowaliśmy obrazki, które mówiły nam kim zostaniemy w przyszłości. Oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Z powstałych figur, próbowaliśmy zobaczyć, co przyniesienie nam przyszłość. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i tak oto niektórzy zobaczyli dinozaura, konia, traktor czy piłkę. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć!

TYDZIEŃ Z PLUSZOWYMI MISIAMI
listopad 2017r.

Przed zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia, dzieci z grupy "Hefalumpki" przez cały tydzień przynosiły ze sobą do przedszkola pluszowe misie. Misiaki, bawiły się razem z nami, a także były pomocne na zajęciach, gdy układaliśmy je według koloru oraz od najmniejszego do największego. Z misiami również ćwiczyliśmy, śpiewaliśmy oraz tańczyliśmy.

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
listopad 2017r.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszą grupę odwiedziła mama Oli. Braliśmy aktywny udział w czytaniu bajki, pomagając głównemu bohaterowi- Turlututu w różnych sytuacjach. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za odwiedziny oraz zapraszamy do czytania innych rodziców! :)

HERB GOSTYNIA
listopad 2017r.

W minionym tygodniu "Hefalumpki" rozmawiały o Gostyniu. Wspólnie, szukaliśmy na mapach Gostynia naszych domów oraz przedszkola, oglądaliśmy książki, albumy, pocztówki czy fotografie - między innymi z gostyńskimi zabytkami. Na zakończenie tygodnia wykonaliśmy pracę plastyczną - herb Gostynia. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika tematycznego.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
październik 2017r.

W dniu poprzedzającym Święto Zmarłych "Hefalumpki" udały się do parku pod pomnik Karola Marcinkowskiego. Zapaliliśmy tam przyniesione znicze i uczciliśmy pamięć wielkopolskiego działacza społecznego.

ROBIMY ZDROWY SOCZEK!
październik 2017r.

"Hefalumpki" rozmawiają dużo o owocach i warzywach oraz zaletach ich spożywania. Wiemy, że mają one w sobie sporo witamin, dzięki którym mamy energię do zabawy. W przedszkolu, z przyniesionych marchewek oraz jabłek, przyrządziliśmy pyszny, zdrowy sok!

SPACER DO PARKU
październik 2017r.

"Hefalumpki" wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Jesień schowała się w spadających kasztanach oraz kolorowych liściach. Z żółtych, czerwonych i brązowanych liści, które już spadły z drzew zrobiliśmy piękne jesienne bukiety.

wrzesień 2017

Z okazji Dnia Chłopaka najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich chłopców!

wrzesień 2017

"Hefalumpki" po raz pierwszy wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Akcja ta, ma na celu przybliżenie dzieciom zagrożeń wynikających z niewłaściwego wyrzucania odpadów, a także rozwija ich troskę o nasze środowisko. Dzieci, uzbrojone w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, z zaangażowaniem włączyły się w sprzątanie okolicy przedszkola.

ZWIEDZANIE PRZEDSZKOLA
wrzesień 2017

Gdy "Hefalumpki" dokładnie zapoznały się ze swoją salą oraz zabawkami, wybrały się na zwiedzanie przedszkola. Zobaczyliśmy, między innymi, jak wyglądają inne sale, nasza kuchnia, a także gdzie pracuje oraz jakich sprzętów używa Pani księgowa. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy i zadowoleni wróciliśmy do naszej sali.

BO ZABAWA TO SUPER SPRAWA!
wrzesień 2017

To właśnie poprzez zabawę dzieci, między innymi- zdobywają nowe umiejętności, uczą się współpracować w grupie, rozwijają swoją wyobraźnię czy też ćwiczą sprawność manualną. Hefalumpki już zapoznały się z kącikami zainteresowań w naszej sali i bardzo lubią z nich korzystać. Jak maluchy się bawią w przedszkolu, można zobaczyć na zdjęciach.